Dieta i odchudzanie -

Dieta-odchudzanie

dieta-odchudzanie.com


dieta odchudzająca

 

Dieta odchudzająca, jak wiadomo ma na celu zrzucenie nadmiaru kilogramów. Stosowana jest w celu polepszenia swojego wyglądu, samopoczucia, a także zdrowia.

 

nadwaga może prowadzić do rozwoju niektórych chorób, w tym układu krążenia, cukrzycy, bezdechu sennego, nowotworów czy też chorób kości lub stawów. Osoby otyłe szczególnie powinny zdecydować się na dietę odchudzającą, ze względu na swoje zdrowie, a nawet życie.

 

Istnieje kilkanaście rodzajów diet. Jednak do najbardziej skutecznych należą: dieta niskoenergetyczna (niskokaloryczna), bardzo niskoenergetyczna, proteinowa, niskowęglowodanowa oraz śródziemnomorska.

 

Co pomaga w odchudzaniu? Istnieje kilka produktów, których spożywanie przyczyni się do skutecznego zrzucenia wagi, a także lepszego samopoczucia się podczas diety. Należą do nich m.in.:

  • zielona herbata – przeciwdziała gromadzeniu tkanki tłuszczowej, a także dodaje energii. Poranną kawę z mlekiem warto zatem zastąpić zieloną herbatą.

  • Płatki śniadaniowe (koniecznie z odtłuszczonym mlekiem)

  • Woda – oczyszcza organizm, zapobiega odwodnieniu, a przede wszystkim zmniejsza apetyt

  • Błonnik, podobnie jak woda, zmniejsza apetyt, ale także wspomaga trawienie.

  • Białko. Dzięki produktom zawierającym białko dłużej będziemy nasyceni, co za tym idzie-rzadziej będziemy sięgać po jedzenie.

  • Warzywa – zawierają małą ilość kalorii, są bogate w witaminy

 

Jednak nie samo jedzenie przyczynia się do odchudzania. Należy także pamiętać, że aktywność fizyczna jest równie ważna. Zarezerwuj czas na jogging, spacer, aerobik, siłownię czy nawet drobne ćwiczenia w domu.

 

Ważne jest też, aby zrezygnować ze spożywania niektórych produktów, przede wszystkim alkoholu, słodyczy, fast food’ów, soków owocowych zawierających dużą ilość cukru, ostrych potraw oraz takich, które zawierają dużą ilość tłuszczu.  


Lista tematów: